UMAG – Dolaskom sudionica i stručnog stožera danas je u Umagu službeno započeo prvi turnus JANAF HRS kampa za djevojke, jednog od najvažnijih razvojnih projekata hrvatskog ženskog rukometa. Ovogodišnje izdanje kampa izazvalo je izniman interes mladih rukometašica iz cijele Hrvatske, a organizatori bilježe rekordan broj prijava – čak 190 igračica.
Po dolasku u Umag održane su uvodne organizacijske aktivnosti, nakon čega su formirane radne skupine koje će tijekom tjedna sudjelovati u stručnom programu kampa. Sudionice su raspoređene u skupine 2010 A, 2010 B, Selekcija 2010./2011., 2012 A, 2012 B, 2012 C, 2012 D, 2012 E, 2014 A, 2014 B i 2014 C.
Za stručni rad s mladim rukometašicama zadužen je iskusan tim trenera koji čine Maja Grdić, Nino Marković, Nedjeljko Dominiković, Zoran Buzov, Lovro Malec, Diego Datos, Vanja Antić, Barbara Stančin, Helena Jurčević, Mirta Špoljarić, Antonio Pranjić, Martina Vugrinović i Siniša Benko.
Podršku kampu pružaju i službeni liječnik dr. Borut Peršić te fizioterapeutkinja Ana Boc, dok tehničku organizaciju vode dugogodišnja voditeljica kampa dr. sc. Lidija Bojić-Ćaćić, Davor Lamza i Petar Đurin.
Nakon formiranja skupina održani su i prvi treninzi tijekom kojih je naglasak stavljen na usvajanje i usavršavanje osnovnih rukometnih elemenata. Kroz različite vježbe djevojke su radile na vođenju lopte, križanjima, koordinaciji kretanja i individualnoj tehnici, pri čemu su treneri posebnu pozornost posvetili kvaliteti izvedbe i razvoju pravilnih rukometnih navika.
Prvi dan kampa protekao je u znaku upoznavanja, prilagodbe i stvaranja pozitivne radne atmosfere. Već od sutra sudionice očekuje intenzivan raspored treninga i aktivnosti kroz koje će nastaviti razvijati svoje rukometne vještine, stjecati nova iskustva te uživati u sportu i druženju.
Umag je tako ponovno domaćin velikog sportskog događaja koji okuplja buduće nade hrvatskog rukometa te potvrđuje svoju važnu ulogu na sportskoj karti Hrvatske.