Ovog vikenda u Puli počinje Prva hrvatska liga u odbojci na pijesku, a Umag je među osam najboljih klubova u muškoj konkurenciji.
Prvi turnir na pulskoj Hidrobazi
Prva hrvatska liga u odbojci na pijesku ove godine igra se u Puli, Zagrebu i Splitu. Na turniru nastupa osam muških i osam ženskih klubova iz cijele Hrvatske, među kojima su i predstavnici iz Istre.
Umag među najboljima
Umažani će svoj nastup u muškoj konkurenciji započeti utakmicama u subotu, 13. srpnja protiv Vukovara (11:20) i splitskog Žnjana (19:40), a u nedjelju igraju protiv Čazme (13:00) i osječke Retfale (19:40).
Fažana i Banjole također u vrhu
Fažana ima predstavnike u obje konkurencije – muška ekipa u subotu igra protiv Sigeta (9:40) i Vukovara (16:20), a u nedjelju protiv Žnjana (11:20) i Čazme (16:20). Fažanke se u subotu susreću s Opatijom (11:20) i Žnjanom (19:40), dok ih u nedjelju čekaju Jarun (13:00) i Retfala (19:40).
Klub Žal iz Banjola natječe se u ženskoj konkurenciji, a "Žalovke" u subotu igraju protiv Čakovca (9:40) i Opatije (16:20), a u nedjelju protiv Žnjana (11:20) i Jaruna (16:20).
Prva dva kola u Puli
Prvi turnir održava se na pulskoj Hidrobazi 12. i 13. srpnja, na dva terena, s bogatim sportskim programom tijekom cijelog vikenda.
Izvor: Glas Istre
Foto: ilustracija