Bayern osvojio naslov Svjetskog klupskog prvaka

kup-bayern
Photo credit Dnevnik.hr
Nogometaši Bayerna najbolja su momčad svijeta nakon što su osvojili Ligu prvaka i FIFA-ino Svjetskog klupsko prvenstvo.
Bayern je pobjednik FIFA-inog Svjetskog klupskog prvenstva nakon što je s minimalnih 1:0 slavio protiv Tigresa. Pogodak odluke zabio je Benjamin Pavard u 59. minuti, donosi Dnevnik.hr.
Njemačkom sastavu je to drugi naslov na klupskom SP-u nakon što je prvu titulu osvojio 2013. protiv Raja Casablance. Dodajmo i kako je to Bayernu povijesni šesti trofej unutar godine dana nakon što su osvojili njemačko prvenstvo, Kup i Superkup, Ligu prvaka i europski Superkup.
Europski prvak je bio izraziti favoriti protiv meksičkog sastava, no Bavarci su teže nego što se očekivalo stigli do pobjede.

Bayern je u polufinalu pobijedio Al Ahly sa 2:0, dok je Tigres na putu do finala morao igrati dvije utakmice, u četvrtfinalu je porazio korejski Ulsan sa 2:1, a u polufinalu brazilski Palmeiras sa 1:0.

VAR je presudio i u 60. minuti, ovoga puta u korist Bayerna. Pavard je zabio pogodak, no sudac je označio zaleđe Lewandowskog. VAR soba je ipak poništila odluku linijskog suca i njemačka momčad je povela.
Sve je moglo biti gotovo u 81. minuti, no udarac Tolissoa je završio u okviru gola.