HAJDUK - ŠIBENIK 2:0 Hajduk drugu godinu zaredom osvojio Kup

Photo credit: Screenshot

Hajduk je drugu godinu zaredom osvojio Supersport Hrvatski kup. U finalu su nogometaši splitskog kluba na Rujevici pobijedili Šibenik 2:0 golovima Darija Melnjaka i Marka Livaje. Ukupno je to osmi trofej Kupa Hrvatske za Hajduk, dok Šibenik nije uspio pronaći utjehu nakon ispadanja iz lige. Drugi put u svojoj povijesti klub sa Šubićevca zapeo je u finalu, piše Index Sport

Poništen gol Hajduku u prvom dijelu
Hajduku je već u trećoj minuti poništen pogodak zbog zaleđa. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Jan Mlakar pogodio je na asistenciju Darija Melnjaka. Pomoćna sutkinja nije označila zaleđe, no javio se VAR i vrlo brzo utvrdio da je Slovenac bio u nedozvoljenoj poziciji.

Splićani su i nakon tog gola nastavili biti opasnija momčad, no nisu stvorili mnogo konkretnih prilika pred golom Šibenika, koji se sredinom poluvremena uspio konsolidirati. Do kraja prvog dijela tako vrijedi izdvojiti još šansu Mlakara iz 39. minute, kada je pokušao lobom svladati Antonija Đakovića, koji mu je to obranio.

Melnjak opet junak
Dominacija momčadi Ivana Leke okrunjena je u 62. minuti. Livaja je krasno primirio dijagonalu Ferra, na loptu je natrčao Yassine Benrahou i pucao u blok, ali na odbijancu je bio spreman Melnjak, koji je svladao nemoćnog Đakovića. Melnjak je tako još jednom postao Hajdukov junak u Kupu – prošle sezone zabio je dva gola u finalu, a ukupno je na brojci od šest pogodaka za Hajduk u ovom natjecanju.

Šibenik je nakon primljenog gola morao napasti, ali to mu nikako nije uspijevalo. Nijednom nije ozbiljnije ugrozio gol Ivana Lučića. Na drugoj je pak strani Hajduk iz jednog brzog napada potvrdio pobjedu.

Stefan Perić srušio je Rokasa Pukštasa u šesnaestercu, Igor Pajač isprva nije dosudio ništa, ali nakon pregleda VAR snimke pokazao je na bijelu točku. Siguran realizator penala u 95. minuti bio je Marko Livaja i tako postavio konačnih 2:0.