ŽRK: Umag u Osijeku novu sezonu otvorio pobjedom

Photo Credit: ZRK Umag

Rukometašice Umaga otvorile su prvenstvo pobjedom u Osijeku gdje su bile bolje od domaćina rezultatom 22:23. Iako u dosta promijenjenom sastavu i s puno nepoznanica Umažanke upisuju važne bodove na neugodnom gostovanju.

Prvo poluvrijeme pripada domaćinu koji bolje otvara susret te pogotkom Jeršek u osmoj minuti vodi 3:1. Nakon 13 minuta igre serijom pogodaka domaćina na semaforu stoji 6:2. Probudio se Umag te serijom 6 – 1 koju zaključuje Pavković u 21 minuti došao do izjednačenja (7:7). Osijek je brzo uzvratio, pa je Pehar s tri uzastopna pogotka odvela svoju ekipu na +3 (10:7), piše Istrasport.

U drugom dijelu puno bolja igra Umaga što pokazuje i rezultat. Naime, nakon devet minuta nastavka Borizovska poentira za 12:15. Držale su Umažanke utakmicu pod kontrolom, pa je tako Barišić u 45. minuti pogodila za 15:19. Kada je Barišić osam minuta prije kraja postavila 17:21 izgledalo je kako je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, Osijek se ne predaje, postiže četiri uzastopna pogotka, pa u 58. minuti na semaforu stoji 21:21.

Pogodila je potom Grbavčević u 59. minuti za +1 (21:22), a nakon toga Miočinović je mirno poentirala iz sedmerca te odlučila pitanje pobjednika.